Stacja diagnostyczna, Toruń, Poznańska 234
PHU Auto Czar
Poznańska 234
86-100 Toruń

Oferujemy przeglądy diagnostyczne wszystkich typów pojazdów do 3,5t


Stacja kontroli - badania okresowe motocykli i skuterów
Motocykle i motorowery
Umów termin
Stacja diagnostyczna - badania okresowe samochodów osobowych
Samochody osobowe
Umów termin
Badanie diagnostyczne - samochody dostawcze i ciężarowe do 3,5t
Samochody dostawcze i ciężarowe do 3,5t
Umów termin
Diagnostyka - badania okresowe przyczep i naczep
Przyczepy, naczepy ciężarowe i specjalne do 3,5t
Umów termin
Przeglądy - badania okresowe autobusów do 3,5 tony
Autobusy do 3,5t
Umów termin
Coroczne badania okresowe ciągników Toruń
Ciągniki do 3,5t
Umów termin
Jak wygląda przykładowy przegląd auta w stacji kontroli w Toruniu

O nas

Stacja Kontroli Pojazdów wykonywanie przeglądów technicznych.jpg
wrz 20, 2019

Stacja Kontroli Pojazdów — wykonywanie przeglądów technicznych


Obowiązujące w Polsce prawo nakłada na właścicieli pojazdów obowiązek regularnego — corocznego sprawdzania ich stanu technicznego. Pieczątka wbita przez diagnostę do dowodu rejestracyjnego umożliwia włączenie auta do ruchu. Okresowe przeglądy warto jednak robić częściej, dzięki temu zwiększamy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Obowiązujące w Polsce prawo nakłada na właścicieli pojazdów obowiązek regularnego — corocznego sprawdzania ich stanu technicznego. Pieczątka wbita przez diagnostę do dowodu rejestracyjnego umożliwia włączenie auta do ruchu. Okresowe przeglądy warto jednak robić częściej, dzięki temu zwiększamy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Dlaczego warto wykonywać przeglądy?

Badanie techniczne umożliwia zlokalizowanie w samochodzie nawet drobnej usterki. Kierowcy czasami są zupełnie nieświadomi tego, że jakakolwiek niesprawność w pojeździe może stać się przyczyną wypadku. Badanie diagnostyczne auta uważają za przykry i niepotrzebny obowiązek, tymczasem chronią w ten sposób zdrowie swoje i tych wszystkich, którzy biorą udział w komunikacji na drogach.

Przegląd rejestracyjny robi się wyłącznie w specjalnych Stacjach Kontroli Pojazdów, należy  go robić co roku. Od tej zasady są jednak wyjątki:

·         Auta nabyte w salonie. Nowe pojazdy oddaje się do przeglądu przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji. Później należy je skontrolować przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji. Następne badania techniczne robi się co roku.

·         Auta uszkodzone (policja zabrała dowód rejestracyjny). Po naprawieniu pojazdu należy się udać do stacji diagnostycznej i uzyskać zaświadczenie. Dzięki niemu zostanie zwrócony dowód rejestracyjny.

·         Nowe ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze oraz motorowery. Pojazdy te należy poddać kontroli przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a potem przed upływem każdych kolejnych 2 lat.

·         Pojazdy zabytkowe. Zwykle nie wymagają badań, chyba że wykorzystywane są do celów zarobkowych.

Jak wybrać odpowiednią stację kontroli ?

Badanie techniczne możemy zlecić w dowolnym miejscu, od lat nie ma już rejonizacji. Auto zarejestrowane we Wrocławiu może być skontrolowane np. w Krakowie lub Warszawie. Należy jednak wiedzieć, że nie wszystkie stacje kontroli pojazdów oferują komplet badań. SKP możemy podzielić na stacje okręgowe oraz podstawowe, które zrobią nam tylko wybrane rodzaje badań. Choć stacji kontroli jest wiele, należy zdecydować się na taką, która ma renomę, dobrze wykwalifikowaną załogę i dysponuje nowoczesnym sprzętem.

Najlepsza oferta w PHU Auto Czar

Jeśli szukasz profesjonalnej i zarazem miłej obsługi, zdecyduj się na przegląd auta w naszej stacji diagnostycznej. Od lat cieszymy się zaufaniem wielu zadowolonych kierowców. Kontrolujemy wszystkie typy pojazdów do 3,5t. Dysponujemy profesjonalnymi narzędziami marki Certus Evo, które umożliwiają dokładne ( co do milimetra) badanie ustawienia osi kół w technologii 3D. Geometria 3D jest przeprowadzana przy wykorzystaniu zestawu kamer i komputera, który dokonuje perfekcyjnej analizy obrazu. Dzięki takim możliwościom technicznym, wiedzy i zebranym doświadczeniom, jesteśmy w stanie proponować naszym klientom najwyższą jakość usług.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Więcej
img5.jpg img2.jpg img3.jpg img4.jpg

Nasze usługi

Badania okresowe aut dostawczych i ciężarowych

Okresowe badania dostawczych


 

Nowoczesna i świetnie wyposażona stacja diagnostyczna z doświadczonymi fachowcami oferuje usugi na najwyższym poziomie.

 

Oferujemy badania techniczne samochodów dostawczych i ciężarowych. W skład badania wchodzi między innymi analiza spalin, sprawdzenie amortyzacji, regulacja reflektorów czy sprawdzenie hamulców

Badania okresowe aut osobowych do 3.5 tony

Okresowe badania osobowych


 

Profesjonalne usługi w połączeniu z naszą stacją kontroli pojazdów na której możemy zweryfikować i dokładnie sprawdzić twój pojazd.

Obsługujemy wszystkie typy pojazdów osobowych do 3,5t.

Posiadamy najnowszy sprzęt firmy Certus Evo.

Badanie techniczne obejmuje między innymi sprawdzenie hamulców, amortyzacji, emisji spalin, zawieszenia czy hamulców.

Okresowe badania techniczne motocykli i skuterów

Okresowe badanie motocykli


 

Nasza stacja diagnostyczna oferuje również okresowe badanie techniczne motocykli i skuterów, obejmujące między innymi sprawdzenie geometrii, zawieszenia, stanu amortyzatorów czy siły hamowania. 

 

Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze oraz najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego firmy Certus Evo, jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych stacji diagnostycznej dla jednośladów.

 

Więcej

Kontakt - Diagnostyka

PHU Auto Czar

Cezary Ihnatowicz

Poznańska 234
86-100 Toruń

Stacja Kontroli Pojazdów

8-19 pn-pt
sobota 8-14

Stacja diagnostyczna, przeglądy aut